Bien için Borsa İstanbul’da Gong töreni düzenlendi


Halka arz sürecinde talep toplamanın ardından mayıs ayında işlem görmeye başlayan seramik sektörünün önemli oyuncularından BİEN için Borsa İstanbul’da gong töreni düzenlendi. 

11-12 Mayıs tarihlerinde talep toplayarak halka arz sürecini tamamlayan BİEN için Borsa İstanbul’da halka arz gong töreni düzenlendi. Tören Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, BİEN Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan, BİEN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Ercan, BİEN Mali İşler Direktörü – Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Erdinç, BİEN Üretim Direktörü- Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Arıcan, BİEN Yurtiçi Satış Direktörü Mutlu Erturan ve davetlilerin katılımıyla gerçekleşti. 

Borsa İstanbul A.Ş. Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Borsamızda 18 Mayıs’ta işlem görmeye başlayan Bien Yapı’nın bugün gerçekleştirdiğimiz halka arz törenine, borsamıza hoş geldiniz. Bien Yapı, halka arzdan gelen yüksek taleple yaklaşık 3,1 milyar TL tutarında halka arz geliri ve 1,5 milyon yatırımcıya gerçekleştirilen satışla çok başarılı bir halka arz gerçekleştirmiştir. Şirketimizi, aracı kurumunu ve halka arzda emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu başarılı halka arzın arkasında, Şirketin bir başarı öyküsü ve yöneticilerinin/çalışanlarının yıllardır artarak devam eden emeği vardır. Bien Yapı, üreten, istihdam oluşturan, dünyanın dört bir yanına satış gerçekleştiren bir şirketimizdir. Halka arzıyla birlikte bu gücünü daha da ileriye taşımıştır. Bu halka arzla birlikte, grubun Borsamızda işlem görmeye başlayan şirket sayısı dört olmuştur. Ben emeği geçen herkese tekrar teşekkürlerimi sunuyor, Bien Yapıya Borsamız ailesine hoş geldiniz diyorum, sermaye piyasalarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. 

BİEN Yönetim Kurulu Başkanı Nurullah Ercan sektörlerinde dünyanın en büyüğü olma hedefiyle çalışmalarına devam ettiklerini belirterek sözü BİEN Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Ercan’a bıraktı. Ali Ercan, artan üretim ve satış hacmi dolayısıyla başlatılan halka arz sürecinde yoğun bir katılım yakaladıklarına vurgu yaparak şöyle devam etti: “Halka arz gelirlerimizin yüzde 45-55’in Aydın Çine’de yer alan yeni fabrika yatırımımızda, diğer yüzde 45-55’ini ise artan üretim hacmi nedeniyle oluşacak işletme sermayesinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kullanmak üzere planlama yaptık. Türkiye’nin tek çatı altındaki en büyük seramik fabrikası olacak bu yatırımla birlikte 2026 yılında mevcut kapasitemizi 3 katına çıkarmayı hedefliyoruz.”

BİEN’in halka arzının tamamı sermaye artışı yöntemi ile mayıs ayında gerçekleştirilmişti. Böylece BİEN’in halka açıklık oranı yüzde 20,0, halka arz büyüklüğü ise 3,1 milyar TL olmuştu. Süreç Ak Yatırım, Garanti BBVA Yatırım ve Yapı Kredi Yatırım liderliğinde oluşturulan 42 üyeli konsorsiyum aracılığı ile yürütülmüştü.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir